niedziela, 5 czerwca 2011

Wprawki deku

Dekupażują już chyba wszyscy, a jeśli nie wszyscy, a właściwie wszystkie (domyślnie : kobietki) to na pewno 3/4 :) Od dawna chodzi za mną ta technika, ale cały czas obawiałam się, że zabraknie mi cierpliwości na czekanie aż wyschną kolejne warstwy farby lub lakieru. Z pomocą przyszło mi pieczenie chleba:) Tutaj wykazać się trzeba całymi pokładami cierpliwości. Poćwiczyłam więc na chlebie i zabrałam się w końcu i ja za dekupaż. Ogrom pracy i ćwiczeń przede mną, bo już samo rozeznanie się w technikach i stosowanych materiałach wymaga czasu, ale przyznam - wciąga bardzo. No i te nieograniczone możliwości co do przedmiotów, które możemy ozdobić tą techniką. Zaczęłam spoglądać inaczej na przedmioty, które mam w domu:))). Ponoć każda początkująca dekupażystka tak ma.
Oto moje wprawkiNie uwierzycie, ale ciasteczka pieczone były na Boże Narodzenie. Schowałam puszkę pełną ciastek, żeby nie zostały pożarte jeszcze przed świętami i oczywiście zapomniałam o nich. Niedawno puszka wpadła mi w ręce i jaka niespodzianka:) Ciasteczka nic nie straciły na świeżości no i zostały pożarte w całości oczywiście


Oprócz dekupażu działam cały czas w mojej piekarni. Za każdym razem piekę inny chleb, bo każdy ma inny smak. Próbuję znaleźć taki,  który stanie się moim ulubionym. Procedura im bardziej skomplikowana, tym bardziej mnie wciąga:) Z każdego pieczenia wynoszę coś nowego. Ostatnio doszłam do wniosku,że każdemu chlebowi trzeba dać szansę i czas. W przepisie były 2 godz wyrastania. Mój po tym czasie nawet nie drgnął mimo sprzyjającej temperatury. Spisałam go na straty.....a on potrzebował po prostu 4 godzin a nie 2.


To chleb kielecki z dodatkiem gotowanych ziemniaków i maślanki. Pyszny!


Od lewej chleba i zitni chleba.
Na jutro mam w planach chleb wiejski francuski i chałkę na zakwasie. Zakwas cały czas pachnie w mojej kuchni. Uwielbiam ten zapach:)
Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam. Pozdrawiam popijając prawdziwą miętową herbatkę. Mięta z ogródka:)

2 komentarze:

 1. zazdroszczę ci tego decupażowania,ja boję się po to sięgnąć ,bo wiecznie brakuje mi czasu na to co mam zaczęte ,a jakby mnie wciągnęło decu to już umarł w butach.

  a na chlebek, to mam ochotę po tych Twoich wpisach
  więc kto wie ....

  herbatka miętowa? już lecę ,tego ominąć nie mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne wprawki, gratuluję:) Chlebkiem nęcisz okrutnie:)))

  OdpowiedzUsuń